Jak oživit na jaře šatník?

Jaro v nás probouzí energii, jsme plní chutě vyzkoušet něco nového. Proč nezačít u šatníku? Pokud jej toužíte oživit, ale nevíte jak, nezoufejte, někdy stačí drobné detaily. Rozhodně nebudete muset pořídit všechno kompletně nové.

Čerpání inspirace

Když máte chuť na změnu, jen nevíte, jak ji provést, zkuste první čerpat inspiraci. Jejím zdrojem mohou být módní časopisy, blogerky, youtuberky, herečky, zpěvačky i nová kolekce vaší oblíbené značky. Zkrátka kdokoliv, jehož styl oblékání vás zaujal a líbí se vám. Zkuste se ale zaměřit na to, co přesně vás zaujalo. Zda je to kombinace barev, látky, střihy nebo něco jiného. Jakmile zjistíte, co přesně se vám líbí, máte vyhráno. Potom už jenom stačí aplikovat tyto poznatky do svého šatníku.

Vlastní výroba

Nemusíte hned nakupovat v obchodech, projděte svůj šatník, třeba narazíte na kousky, které byly kdysi vašimi oblíbenými, ale nyní už je z nějakého důvodu nenosíte. Jsou třeba příliš velké, přestala se vám líbit délka nebo nějaká nášivka. To všechno jsou věci, které zvládnete vyřešit a nemusíte být ani profesionální švadlena. Na internetu koluje spousta videí o tom, jak upravit svůj šatník. Stačit vám k tomu bude mnohdy jehla, nit a nůžky.


Drobné úpravy

  • Dlouhé džíny: S džínovinou lze doslova kouzlit. Ze starých kalhot uděláte během chvíle kraťasy, můžete je na kolenou opatřit moderním průstřihem nebo jen zkrátit. Zkusit můžete i nějakou tu nášivku, třeba na zadní kapsu nebo na stehno.
  • Děravé tričko: Pokud máte oblíbené tričko, kterého se nechcete vzdát, ale má někde nevzhlednou díru, vyřešte problém barevnou záplatou, našijte kapsičku nebo nášivku.
  • Pro odvážné: Staré oblečení můžete úplně rozstříhat, spojit odlišné materiály nebo zcela přešít střih. To už ale může vyžadovat trochu toho krejčovského talentu. Pokud si na to netroufáte sami, poproste o pomoc šikovnou kamarádku nebo někoho z rodiny. Jestli víte o nějaké švadleně, požádejte o radu i ji.Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)


 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek