Jak si správně vybrat boty?

Každý člověk by měl mít alespoň několik různých druhů bot, které budou vhodné pro dané příležitosti nebo období. Boty na zimu, vycházková obuv, obuv do společnosti. Jak ale vybrat ty správné? A které se hodí pro nadcházející jarní měsíce?

Užitečné rady při výběru

Dříve, než přistoupíte k samotnému nákupu, nechte si odborně změřit délku nohy. Existuje mnoho lidí, jejichž chodidla jsou nějakým způsobem odlišná. Boty si zkoušejte vždy ve stoje a vyzkoušejte vždy obě boty. Základem je vybrat obuv o 10 mm větší, než je vaše skutečná délka chodidla, zabráníte tak deformaci prstů a bude se vám lépe chodit. Stává se, že nohy mění během dne svou velikost, odpoledne více natékají. Proto nakupujte raději odpoledne, se silnější ponožkou, nebo prostě počítejte s tím, že noha lehce změní svůj objem.

Bohatá nabídka

V klasických obchodech se setkáte s pojmy ohledně obuvi, které jsou důležité pro její následné používání a údržbu. Vycházková obuv je určená pro exteriér i interiér, životnost a pohodlnost je důležitější než její módnost. Zimní obuv je určena pro nošení ve venkovním prostředí v zimních měsících. Společenskou obuv byste měli obout pouze v interiéru a pouze krátkodobě. Z hlediska výdrže je na tom nejhůře vysoce módní obuv, která je určena ke krátkodobému a občasnému nošení v nenáročných podmínkách.


Jaké vybrat na jaro?

  • Tenisky: Vans, Nike, Puma, Converse... Značky se předhánějí v tom, který vymyslí lepší kousek. Využít je můžete nejenom na sport, ale i na běžné nošení.
  • Slip-on: Pohodlné nazouvací tenisky bez šněrování a zipů vypadají dobře k džínám a tričku. Seženete je v různých barvách i s potisky.
  • Espadrilky: Tyto španělské plátěné boty na provazové podrážce jsou doslova celosvětovým hitem. Dají se nosit jak do města, tak na procházku i nákupy.
  • Balerínky: Pokud to počasí dovolí, nebojte se už na jaře sáhnout po balerínkách. Jsou pohodlné a zároveň elegantní, vyniknou ke kostýmku, u sukní i šatů.Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)


 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek