Karl Lagerfeld: Osamělý král módy

Nejen módní průmysl, ale doslova celý svět zasáhla smrt talentovaného a excentrického návrháře Karla Lagerfelda, který zemřel 19. února tohoto roku v pařížské nemocnici ve věku 85 let. Za svůj dlouhý život se stal ikonou a jeho značku oblečení si zamilovaly tisíce lidí po celém světě.

Úspěch předurčený věštkyní

Ačkoliv sám Lagerfeld tvrdil, že se narodil roku 1938, později se ukázalo, že datum jeho narození je poněkud dřívější, přesněji rok 1933. Pocházel z majetné rodiny, jeho otec se proslavil díky výrobě kondenzovaného mléka. Mladý Karl zpočátku pracoval pro významné módní značky, jeho partnery se později staly firmy jako Chloé, Fendi a Chanel. Turecká věštkyně Christiana Diora mu předpověděla, že se stane úspěšným ve světě módy a parfémů, což se nakonec vyplnilo. Od roku 1982 až do své smrti pracoval jako přední návrhář pro firmu Chanel.


Láska k muži, kočce a knihám

Karl Lagerfeld měl 18 let trvající milostný vztah s modelem Jacquesem de Bascherem, který zemřel na AIDS. Tento vztah byl podle návrháře založen pouze na duševním splynutí, nikoliv na fyzickém kontaktu. Všeobecně známá byla také jeho láska ke knihám, vlastnil na 300 000 svazků a byl vášnivý čtenář. Překvapením posledních let bylo jeho okouzlení k poněkud netradičnímu tvoru – kočce. Choupette, jak se zvíře jmenuje, se dokonce dostala na titulní stránky prestižního časopisu Vogue. Po Lagerfeldově smrti zdědila značnou část jeho majetku, je velmi dobře materiálně zajištěna a má k dispozici několik osob, včetně vlastního kuchaře, které o ni pečují.

Nejznámější módní počiny

  • Parfémy: Karl Lagerfeld proslul nejen jako návrhář oblečení, ale i parfémů. A to nejen pro ženy, ale i pro muže. Názvy jako Fleur de Pêcher, Fleur de Mûrier nebo Bois de Vétiver zná téměř celý svět.
  • Extravagantní móda: Návrhář se dostal do povědomí lidí i díky některým svým návrhům, které budily značnou pozornost. Jedná se například o „sprchové šaty“ s motivem tryskající vody vyšitým z korálků, poněkud netradiční vyjížďkové šaty a výstřední klobouky.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)


 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek