Nejen ďábel nosí Pradu

Když roku 1913 založil Mario Prada v Miláně butik s koženým zbožím a doplňky, nikdo ještě netušil, jaký úspěch mu to přinese. V současné době je značka Prada velmi uznávaná a jednou z nejprodávanějších na módním trhu. Momentálně je majitelkou Mariova vnučka Miuccia Prada, která pokračuje ve šlépějích svého dědečka.

Prada a značka Miu Miu

Miuccia Prada převzala rodinný podnik, který čelil úpadku, v roce 1978. V té době se potkala i se svým manželem a obchodním partnerem. Ona navrhuje, on se stará o obchod. V roce 1985 zaznamenala svůj první úspěch díky návrhu černých a jemně tkaných kabelek, které se staly hitem. O čtyři roky později spatřila světlo světa její první dámská kolekce oblečení a strmý výstup Prady na výsluní mohl začít. Roku 1992 založila i vlastní značku, která má nabízet levnější dámské oblečení, nesoucí jméno Miu Miu. Společnost Prada se postupem času rozrostla do mezinárodní působnosti, v současné době má na 250 obchodů v 65 zemích. Jednou z nich je i Česká republika, prodejnu naleznete v Pařížské ulici v Praze. Dále prodává i značky jako Fendi, Helmut Lang nebo Jil Sander.Ďábel nosí Pradu

Román z roku 2003, jež byl o tři roky později i zfilmován, odkazuje na prostředí módního časopisu, luxusního oblečení, přehlídkových mol a modelek. Ďábla zde představuje šéfredaktorka, kterou báječně ztvárnila Meryl Streep.

Luxusní sortiment

  • Parfémy: Společnost se nespecializuje pouze na oblečení a doplňky, ale kraluje i v odvětví vůní a parfémů. Jejich cena se ale může vyšplhat i na několik tisíc.
  • Kabelky: Nejedná se o levnou záležitost, jeden kousek vás může stát desítky tisíc korun, přesto se jich po světě prodává až neuvěřitelné množství a stálé zákaznice oceňují design, vkus, eleganci i kvalitu.
Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)


 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek