Proužky a zase ty proužky

Proužky jsou zkrátka klasika, která jen tak z módy nevyjde. Čím to je? Sluší štíhlým i baculkám, a když se naučíte pár základních pravidel, dokáží s vaší postavou udělat hotové divy, třeba vás opticky zúží a uberou nějaká ta kila.

Pruhů není nikdy dost

Na tričku, šatech, kalhotách, ale i na botách či doplňcích. Kromě klasiky, která by neměla v domácím šatníku chybět žádné nadšenkyni do módy, si můžete dovolit pořídit i nějaký odvážnější kousek. Pro tento rok se proužky často pojí s volánky. Klasickou barevnou kombinaci tvoří černá a bílá, letos ale neuděláte chybu, sáhnete-li po kombinaci blankytně modré s bílou. Vypadá elegantně, jemně, a přesto upoutá pozornost.

Dlouhé, svislé, široké

Než si doplníte šatník spoustou pruhovaných kousků, pečlivě si přečtěte následující rady, aby vám pruhy neudělaly spíše medvědí službu. Pokud chcete zamaskovat nedostatky, zvolte spíše úzké a nepravidelné pruhy. Širší boky zeštíhlíte díky svislým proužkům. Na nedostatky v horní polovině těla zkuste šikmé pruhy, tím odvedete pozornost a vytvarujete si postavu. Pokud neměříte zrovna 180 cm, vyvarujte se pruhovaných halenek a sáček.


Několik rad na závěr

  • Všeho moc škodí: Vyvarujte se kombinace proužků na více částech vašeho oděvu. Pruhované kalhoty, boty, tričko i kabelka budou spíše působit, že jste právě opustila vězeňskou celu.
  • Jeden styl: Nekombinujte mnoho barev, doplňky volte spíše jednoduché, bez zbytečných aplikací.
  • Paráda za pár korun: Protože pruhy jsou stále módní, najdete je v jakémkoliv větším nákupním řetězci zaměřeném na módu. Pokud ale razíte heslo minimalismu a jste vyznavačkou slow fashion, zainvestujte raději do několika kvalitních kousků z pevného materiálu, které vám vydrží dlouhou dobu v perfektním stavu.
  • Doplňky: Pokud máte ráda jednobarevné a basic oblečení, můžete popustit uzdu své fantazii alespoň u doplňků. Celočerný outfit oživte pruhovaným kloboukem, kabelkou nebo botami.


Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)


 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek