Znáte hlavní města módy?

Znáte města, kde se pořádají jen ty nejprestižnější módní přehlídky, a které tak nepřímo určují trendy pro následující sezónu?

New York

Velké jablo – město New York je ikonou pro všechny milovníky trendy módy. Šeď velkoměsta je třeba oživit originálními outfity – přejete si ležérní klasiku v podání rodáka z Bronxu, Calvina Kleina? Spolehněte se na neutrální paletu barev a kvalitní látky. Chtělo by to luxusní extravaganci? Sáhněte po značce Marc Jacobs nebo Ralph Lauren. A kam vynést modely? Příležitostí je nespočet, mezi ty nejprominentnější patří Met Gala, honosná událost přeplněná celebritami, která zahajuje výstavu na předem dané módní téma. Kdo spolupracuje na expozicích? Samozřejmě, Anna Wintour, vedoucí redakce prestižního módního časopisu Vogue.

Paříž

Francouzská módní revoluce, tak by se dal shrnout přínos tohoto města pro světovou módu. Paul Poiret odmítl na začátku 20. století spodničky a korzety, Coco Chanel prosadila úpletové šaty, kostýmky či „malé černé“, Christian Dior zase prosadil A linii nebo obnovil krásu korzetů. Yves Saint Lauren navrhnu první smoking pro ženy a posunul tak módu o kus dál. Znáte luxusní značku Hermès? Již od roku 1984 se může pyšnit nejluxusnější kabelkou, jakou si můžete představit – kdo má Birkinku, patří mezi smetánku. V Paříži byly vynalezeny i jehlové podpatky, a to v 50. letech minulého století.


Prestiž

Některé z módních přehlídek pořádané v hlavních módních městech jsou přístupné i pro běžné smrtelníky, většina z nich je nám však přístupná pouze ze záznamu. Sledujete módní přehlídky?

Hlavní města módy:

- New York

- Paříž

- Milán

- Tokio

- Londýn

- Barcelona

- Berlín

- Buenos Aires

Sledujete současné módní trendy? Jaká módí značka je vám sympatická?Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)


 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek